PPB ORKIESTRA i M. Bryndal (Voo Voo) – Nim Stanie Się Tak

Data: 05-06-2020
Miejsce: Cały Świat! 🙂
Beneficjent: Hospicjum dziecięce „NADZIEJA” w Toruniu

Wraz z grupą ponad dwudziestu śmiałków postanowiliśmy zawalczyć z trzymającą nas w betonowych klatkach pandemią i wydać z siebie (mniej lub bardziej fałszowany 😉 ) okrzyk, że „jeszcze wszystko będzie możliwe”!

Za zgodą Pana Wojciecha Waglewskiego, lidera Voo Voo i żywej legendy świata muzyki, wykonaliśmy cover jego utworu – Nim Stanie Się Tak, Jak Gdyby Nigdy Nic. Linię melodyczną wykonał wierny przyjaciel Pieszo Przez Bory, niezawodny Marcin Skrzypczak, a tekst na podstawie oryginału napisał złotousty Przemysław Barski. Potężne podziękowania kierujemy także do Michała Bryndala – wspaniałego perkusisty, którego znać możecie m.in. z Voo Voo, kolektywu SOFA i wielu innych projektów muzycznych. Pełną listę członków i sympatyków supergrupy PPB ORKIESTRA znajdziecie w opisie pod filmem. W tym samym opisie znajdziecie też najważniejszy element całego projektu – numer rachunku bankowego naszego beneficjenta, Hospicjum Dziecięcego NADZIEJA w Toruniu. Zachęcamy zatem do wspierania Hospicjum, oglądania naszego klipu oraz śpiewania razem z nami – wystarczy włączyć napisy w filmie 😉 .

https://www.youtube.com/watch?v=Yox0HExaFDk

MARSZ CHARYTATYWNY „PIESZO PRZEZ BORY” – EDYCJA 2020

Data: 11-14 czerwca 2020 Odwołany
Miejsce: Ocypel i Bory Tucholskie
Beneficjent: Hospicjum dziecięce „NADZIEJA” w Toruniu

Kochani, zgodnie z zapowiedzią nadszedł czas na rozliczenie 🙂
Dzięki Wam udało się uzbierać 8800 zł z tytułu wpisowego. Czyli mimo zatrzymania zapisów i tak pobiliśmy zeszłoroczny rekord jeśli chodzi o zbiórkę z samego wpisowego 🙂 Jesteście niesamowici 🙂
Poniżej przedstawiamy Wam wszelkie dokumenty, listę opłaconych rejestracji, potwierdzenia przelewów (są dwa ponieważ nasz limit na jeden przelew to 5 tys złotych ) oraz podpisana umowa odbioru darowizny.
Dodatkowo przypominamy, że zgodnie z obietnicą Wasze wpłaty zostają „przepisane” na przyszły rok jako że za rok ponownie będziemy maszerować dla Hospicjum dla Dzieci Nadzieja w Toruniu.
Dziękujemy Was serdecznie w imieniu swoim jak i pracowników oraz podopiecznych Hospicjum, że mimo wątpliwej sytuacji opłaciliście wpisowe 💚
Pieniądze już powędrowały na konto dzieciaków a my na dniach ruszamy z kolejną akcją 🙂

Lista wpłat wpisowego – ZOBACZ

Umowa przekazania zebranych środków na rzecz Hospicjum Dziecięcego „NADZIEJA” – ZOBACZ

I MARSZ CHARYTATYWNY „PIESZO PRZEZ BORY – DAJEMY DZIECIOM SIŁĘ”

Data: 7-9 czerwca 2019
Miejsce: Ocypel i Bory Tucholskie
Beneficjent: Fundacja Pomocy Dzieciom

8 czerwca 2019 odbył się I Marsz Charytatywny Pieszo Przez Bory. Szliśmy, aby wesprzeć Centrum Pomocy Dzieciom, Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę w Starogardzie Gdańskim.

Uczestnicy przyjeżdżali z całej Polski, niektórzy przylatywali nawet z Anglii, umożliwiliśmy im nocleg już od piątku, który zakończyliśmy integracyjnym ogniskiem a w sobotę rano, gdy dotarła reszta uczestników, ruszyliśmy wspólnie maszerować aby dać dzieciom siłę. Trasa wynosiła ponad 24 km, pierwsza połowa odbywała się w upale, na miejscu postoju zawitała do nas burza i obfite deszcze 🙂

Mimo wszystko humory dopisywały, i ruszyliśmy w dalszą trasę. Po dotarciu na metę, działy się rzeczy które ciężko opisać. Najpierw wszystkim uczestnikom zostały wręczone medale, była okazja do pamiątkowych fotek. Czekało już na nas rozpalone ognisko, przy którym siedzieliśmy do późnej nocy śpiewając i rozmawiając. W niedzielę po śniadaniu, nastąpiło zakończenie i wszyscy wróciliśmy do swoich domów…. Były to 3 niesamowite dni, podczas których w jednym miejscu zebrało się około 330 obcych sobie ludzi, rozmawialiśmy jednak ze sobą jakbyśmy znali się latami. Wszyscy pozabierali smartfony, aparaty, były plany aby robić zdjęcia, nagrać filmy… na miejscu, okazało się, że panuje tak wspaniała i magiczna atmosfera, że tego materiału jednak nie było zbyt wiele bo szkoda było czasu na bieganie z kamerą 🙂 Był to czas, w którym najważniejsi byli ludzie którzy nas otaczali, wielka leśna rodzina, która zebrała się w jednym miejscu, w określonym celu – pomóc dzieciom. Co najważniejsze, ten cel towarzyszy nam do dziś, ani my, ani nasi uczestnicy nie zamknęli tego rozdziału wracając w niedzielę do domu, nadal mamy ze sobą kontakt, i nadal towarzyszy nam ten sam cel – niesienie pomocy tym, którzy tej pomocy potrzebują.

Z wpisowego które w całości zostało przekazane na rzecz CPD udało się uzbierać niemalże 10 tys złotych.

Serdecznie dziękujemy wszystkim którzy byli z nami w tych dniach, którzy nie zwracali na nasze potknięcia nowicjuszy i chcą z nami być za rok. Razem możemy zdziałać wiele dobrego 🙂

SZLACHETNA PACZKA

Data: 16.11.2019
Miejsce: powiat starogardzki
Beneficjent: dwie rodziny

16 listopada 2019 roku, ruszyła kolejna edycja Szlachetnej Paczki do której wraz z członkami naszej grupy postanowiliśmy dołączyć. Wybraliśmy dwie rodziny, i od tego dnia zaczęliśmy wielką zbiórkę żywności, chemii domowej, funduszy na opał jak i innych urządzeń gospodarstwa domowego których naszym rodzinom brakowało.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu ludzi z całej Polski, udało się zebrać masę paczek, dodatkowo mogliśmy zakupić 4 tony węgla oraz żyrandol którego jak się w ostatniej chwili okazało brakowało w jednym z naszych domów. Poza artykułami spożywczymi i chemicznymi, wśród darów które otrzymaliśmy były : ubrania dla naszych rodzin, lodówka, ogromna szafa na ubrania, kuchenka, kanapa oraz fotel i wiele wiele innych.

Od siebie postanowiliśmy dodać bonus w postaci małego remontu i odświeżenia kolorów ścian u jednego z naszych beneficjentów.Łączna wartość obu paczek (węgiel, artykuły spożywcze i chemiczne, odzież, meble, sprzęt kuchenny, szafa oraz remont ) osiągnęła ponad 10 tys złotych !!!

To był wspaniały czas, który pokazał, jak ważne jest abyśmy dostrzegali problemy osób wokół nas, oraz jak wielka siła tkwi w naszej grupie wspaniałych uczestników marszu ale i nie tylko.Razem z Wami możemy wiele, i z całego serca dziękujemy Wam za Wasze zaangażowanie w tworzenie wraz z nami świątecznej paczki. DZIĘKUJEMY

 

SPRZĄTANIE BORÓW TUCHOLSKICH

Data: Cyklicznie (ostatnio: 22.09.2019)
Miejsce: Ocypel i Bory Tucholskie
Beneficjent: Bory Tucholskie 🙂

Co pewien czas na naszych kanałach mediów społecznościowych (jak również na plakatach w okolicy miejsca pełnienia akcji), ogłaszamy termin, w którym przeprowadzamy akcję sprzątania lasów. Działanie ma charakter społeczny – staramy się angażować w jego ramach jak największą liczbę mieszkańców danej okolicy.

Ostatnia (jak narazie) taka akcja miała miejsce 22 września 2019 roku, wokół miejscowości Ocypel. W wydarzeniu udział wzięła imponująca ilość wolontariuszy (ponad 30 osób!) w bardzo różnym wieku. Najmłodsi uczestnicy dziarsko towarzyszyli nam oraz swoim rodzicom w wózkach i nie straszne im były nawet najdziksze leśne ostępy 😉 . Po udanym, 3-godzinnym marszu, dla dzielnych wolontariuszy przygotowaliśmy ognisko i pamiątkowe dyplomy uczestnictwa.

Ogromne podziękowania należą się także Pani Sołtys – Barbarze Dittmer, zarówno za pomoc w sprzątaniu, jak również za udostępnienie miejsca na ognisko, przepyszne ciasta i niesamowitą, rodzinną atmosferę.

Mamy nadzieję, że będziemy mieli jeszcze wiele okazji do współpracy przy tym jakże pożytecznym dziele.

WOLONTARIAT DLA SCHRONISKA

 

Data: Cyklicznie
Miejsce: Starogard Gdański
Beneficjent: Schronisko OTOZ Starogard Gd.

 

Gdy tylko pozwala nam czas, staramy się pamiętać o naszych kudłatych przyjaciołach. Ruszamy wówczas do starogardzkiego schroniska, aby ofiarować tamtejszym psiakom nieco swojej uwagi w ramach wspólnych spacerów.

O terminach kolejnych spacerów dowiecie się z naszej strony na Facebooku. Chodźcie z nami!